Lisanslama Çözümleri

Kuysoft Bilişim; ihtiyacınız olan her tür yazılımın temininde sizlerin yanındadır. Yazılım dünyasında, gün geçtikçe artan iş ortaklıklarımızla, software ürünlerini size en uygun koşullarda sahiplendirmek için çalışmaktayız. Aşağıda bunlardan bir kaçını bulabilirsiniz.

Oem Yazılım Ürünleri

Oem ürünleri,  yeni bir ürün satın aldığınızda (Masaüstü bilgisayar, Notebook vb.) bu ürün ile birlikte gelen yazılımlardır.

Bu yazılımlar ilgili cihaza uyumlu olarak geliştirilmiş; performans ve kullanım kolaylığı hedef alınarak cihazınızda en iyi şekilde çalışması için geliştirilmiştir.

Örnek olarak işletim sistemleri gösterilebilir günümüzde genel olarak tüm bilgisayar üreten firmalar üretmiş olduğu cihazlar için özel oem yazılımları geliştirmektedir.

 • Bilgisayar üreten firmalara, imal ettikleri yeni bilgisayarlarla birlikte, önceden yüklenmesi için sunulmaktadır.
 • OEM lisanslar yalnızca yeni bir bilgisayar veya mevcut bir bilgisayar için 4 ana donanım (ana kart, işlemci, bellek, sabit disk) ile birlikte alınabilir. Bununla birlikte işletim sisteminin bilgisayara kurulmuş ya da ön kurulum aşamalarının son kullanıcı için hazırlanmış olması gerekir.
 • OEM lisansı sadece yüklü olduğu bilgisayara ait bir lisanstır. Bu nedenle her yeni bilgisayar ile birlikte ayrı OEM lisansı alınmalı, “Orijinallik Sertifikası” etiketi makinenin üzerine yapıştırılmış olmalıdır.
 • Kişiye ya da kuruluşa ait olmayan OEM lisansları, üzerinde bulunduğu makineden başka bir makineye aktarılamaz.
 • OEM lisansları için süre sınırlaması olmamakla birlikte, ömrünü ait olduğu bilgisayar üzerinde doldurur.

Kutu Ürünleri

Kuysoft, kutu ürünlerinde sizlerin en büyük yardımcısı.

 • Perakende olarak satılan ve kutu ürünler içinden çıkan lisanstır.
 • İstenilen bilgisayar kurulabilmekte olup, aynı lisans birden fazla bilgisayar için kullanılamamaktadır.
 • Kutulu ürünler içerisinde orijinallik sertifikası, son kullanıcı lisans sözleşmesi, bir adet kurulum CD’si ve kitapçığı bulunur.
 • Orijinallik etiketinin bilgisayar üzerine yapıştırılması gerekmez. Lisansın geçerli olabilmesi için ürün kutusu ve orijinal CD’si, son kullanıcı lisans sözleşmesi ve ürün faturasının bir kopyasının saklanmış olması gerekir.

Ofis yazılımları, antivirüs vb. bir çok orjinal lisanslı ürünü Kuysoft’tan temin edebilirsiniz.

Open Lisans Ürünleri

Open lisans, her türlü müşterinin birden çok yazılım kopyası için lisans alabilmesini sağlayan, yaygın erişim olanağına sahip, düşük maliyetli ve esnek bir toplu lisanslama programıdır. Open lisansın geçerli olabilmesi için, “Open Lisans Belgesi” ve ürünün faturasının muhakkak olması gerekir. Bununla birlikte Open lisans belgesi üzerinde orijinallik sertifikasının bulunması, ürün tanımlarının, adetlerinin ve kullanılan dilin açıkça belirtilmiş olması, ayrıca bu belgenin satın alan kurum ya da şahıs adına düzenlenmiş ve lisans anlaşmasındaki yasal kopya sınırının geçilmemiş olması gerekir.

 • Lisanslanacak bilgisayar sayısı iki veya daha fazla olan firmalar için en uygun lisanslama modeldir.
 • En az 5 adet lisansla open lisanslama yapılabilir.
 • Open lisanslama sayesinde, birden fazla bilgisayara aynı CD’den yükleme yapılabilir. Böylelikle hem maliyet düşürülürken, hem de lisans yönetimine harcanan zamandan tasarruf edilir.
 • Open lisans, firmaya özel (sadece alımı yapan firmaya ait olan) bir belgedir. İstenirse, uygulamanın firmaya ait bir makineden kaldırılıp başka bir makineye yüklenebilir.
 • Open lisanslar, “Yazılım Güvencesi Lisansı” ile birlikte alındığı takdirde o yazılıma ait en son çıkacak sürümler 2 yıl boyunca kullanılabilir.

Antivirüs Yazılımları


Antivirüs bilgisayarınızın zararlı programlardan korumak için hazırlanan güvenlik yazılımlarına denir.

Antivirüs programları genel olarak zararlı programları bulup yok etmekle görevli olsada bilgisayar kullanıcılarının tercihlerine göre görevleri vardır.

Örneğin çoğu antivirüs otomatik görevler olsada bunun yanında virüs ve zararlı kodlar bulunduğunda kullanıcıya bu kodu içeren program için ne yapılması gerektiğinide sorar.

 İşletim Sistemleri


Microsoft Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, programları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft firmasının geliştirdiği bir işletim sistemleri ailesidir.
Microsoft’ un ilk işletim sistemi olan MS-DOS’ tan farklı olarak Windows’ta aynı anda çok sayıda programla çalışmak mümkündür.

Akademik Lisanslama

Uygun olmayan bir Lisanslama modeli ile Lisans sorununuzu çözmüş olmaz, aksine sebepsiz yere yanlış lisans maliyetlerine katlanmış olursunuz .

Kuysoft Bilişim, Lisanslama konusunda Uzman bir ekiple size uygun lisanslama modelini belirlemek, ayrıca satın almış olduğunuz lisanslar ile ilgili danışmanlık hizmetlerini vermektedir.

Microsoft Lisanslama işlemleri sırasında ihtiyaçlarınıza yönelik Sahip olma, Kiralama seçeneklerinden birini tercih etme aşamasında Lisanslama kadromuz sizinle birlikte çalışmaktadır. Özellikle Microsoft Ürünlerinin Kurumsal Lisanslamaları konusunda Microsoft SAM (Software Asset Manager) gereksinimlerini yerine getirmiş sertifikalı bir Yazılım Lisanslama ekibi ile aşağıdaki konularda hizmet vermektedir.

Uygun ve Doğru Lisanslama modelinin belirlenmesi

 •        Mevcut lisans envanterinin çıkartılması
 •        Eksik lisans maliyetinin rapor halinde sunulması
 •        Oluşturulan lisans envanterinizin takip edilip uygun zamanlarda yenilenmesi
 •        Uygulanan modelde kullanılan ürünlerin bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri

Yazılım Lisanslama Çözümleri

Kuysoft Bilişim olarak, İhtiyaç analizi, uygun lisanslama modelinin seçimi, planlama, devreye alma, işletme ve yönetim aşamalarında müşterilerimize kolay ve uygulanabilir çözümler sunuyoruz.

Autodesk Faronics Wonderware Sonicwall
Adobe CodeTwo SpellCheck RedHat
Altova Radmin Global Mapper Titus
Faronics TeamViewer Visual Paradigm GFI FaxMaker
TreeSize Matrix Antivirüs yazılımları Suse
Lansweeper

Microsoft Sunucu Çözümleri

Müşterilerimizin yapısına bağlı olarak, oluşturduğumuz özelliklerde sunucular ile ihtiyaca yönelik ürün tespiti yapılarak  en uygun maliyet ile temin yapılmaktadır.

Sunucuların temini, montajı, devreye alınması, işletim sistemi kurulması, yazılım ve donanım yapılandırma hizmetleri sertifikalı uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır.

* Microsoft  Windows Server

* Microsoft  Exchange Server

*Microsoft Office 365

* Microsoft Lync

* Microsoft Forefront TMG

* Microsoft Sharepoint

* Microsoft SQL Server

Linux Sunucu Çözümleri

Kurumunuzun internet erişimi, ofisi içi ve dışı kurumsal haberleşmesinde gerekli pek çok ücretli yazılım yerine ücretsiz Linux çözümleri ve açık kaynak kodlu yazılımlar  kullanabilirsiniz.  Business Tech olarak ,Linux çözümleri konusundaki uzmanlığımız ile  teknik destek hizmetlerinizi sağlıyoruz.

  Kurulumunu yaptıgımız Server’lar:

* E-mail Server

* Web Server

* Fax Server

* File Server

* MySQL Database Server

* Proxy URL Filter

* Firewall

* Domain Name Server

* FTP Server