Veri Depolama Çözümleri

Günümüzde veri havuzları, kurumların en önemli ve vazgeçilmez kaynaklarından biridir. Yıllar içinde kurumlar büyüdükçe, çalışan sayısı arttıkça, kurumların sosyal ve ticari yapıları karmaşık hale geldikçe bilginin önemi artmaya devam etmektedir. Nexgen’ in sunmuş olduğu veri depolama çözümleri siz müşterilerimize daha verimli,  ölçeklendirilebilir ve yönetilebilir sistemler sağlamaktadır. Bu ürünlerin sunmuş olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 

  • Performans
  • Kapasitenin Etkin Kullanılması
  • Yedekleme
  • İş sürekliliği
  • Esneklik

 

Direct Attached Storage(DAS)

Verinin saklanacağı cihazın, depolama yapacak olan cihaza doğrudan bağlantısı ile meydana gelen çözümdür. DAS’ın bağlı olduğu cihaz, depolama birimini kendi yerel (lokal) diski olarak kabul eder ve buna göre işlem yapar.

Network Attached Storage(NAS)

Ağ üzerindeki cihazlar tarafından erişilebilen, gönderilen veriyi depolayan ve bu veriye erişimi sağlayan, içerisinde gömülü bir işletim sistemi bulunan ve klasik sunucu sistemlerindeki client/server ilişkisini esas alan bir sistemdir. Gereksinimlere göre, NAS cihazlarının kapasitesi ek diskler ile genişletilebilir. Dosya sunucusu (file server) yerine NAS cihazlarının kullanılmasının nedeni güvenliktir. Dosya sunucularında olduğu gibi, NAS cihazlarında işletim sisteminin istemci tarafı olmadığı için gelen saldırılara karşı daha güvenlidir.

Storage Area Network(SAN)

Paylaşılmış depolama birimlerinin bulunduğu yüksek hızlı ağdır. LAN veya WAN üzerindeki bütün depolama cihazları, SAN teknolojisi ile bütün ağ tarafından kullanılabilir durumda olur. Daha fazla depolama cihazı ağa eklenerek, ağdaki depolama yapacak birimlerin hizmetine sunulabilir.

Endüstriyel standartlara uygun olan çözümler ile verileriniz güvenli depolarken aynı zamanda sanallaştırma ve felaket senaryolarına da hazır olmanızı sağlayacak çözümlerimizi demo merkezimizde beraber tecrübe etmek için sizleri davet ediyoruz.