Teknoloji Danışmanlığı

TEKNOLOJİ DANIŞMANLIĞI İLE SMART YATIRIMLAR VE UZUN VADELİ FAYDA

İş stratejinizin önemli ve ayrılmaz bir parçası olan IT altyapısı, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, medya ve yönetiminizle etkileşime giren güçlü bir merkezi sinir sistemi olarak hizmet etmelidir.
Belli IT ile ilgili konulardan IT’den yakıt alan stratejik ticari dönüşüme kadar bir çok alan adında bulunan şirketlere teknoloji danışmanlığı hizmetleri sunuyoruz. İş, yönetim ve personelinizin Bilgi Teknolojisini etkin, verimli ve hedeflerinizle ve iş zorluklarınızla aynı doğrultuda kullanmasını sağlamak için, işlevsel bilgi, detaylı anlayış, kaynaklar ve derinlemesine uzmanlığıyla güvenilir IT ortağınız olmayı hedefliyoruz.

TASARIM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
2011 yılından bu yana yazılım geliştirme, uygulama, kalite güvencesi ve yazılım desteği konusunda edindiğimiz tecrübeler ile danışmanlık hizmetlerimiz, tüm iş ve fonksiyonel gereksinimlerin yanı sıra iş akışlarının belirsiz nüansları üzerine derin bir anlayış üzerine kurulmuştur.
Bir dizi danışmanlık hizmeti de dahil olmak üzere BT projenizin tam geliştirme ve uygulama döngüsünü kapsayan kapsamlı yazılım hizmetleri sunuyoruz.

 • IT Altyapısı Denetimi
 • IT Stratejisi Geliştirme
 • Yazılım Mimarisi İnceleme ve Planlama
 • Uygulama Güvenliği Danışmanlığı
 • Proje Gereksinimleri Tanımı ve Tasarımı
 • Teknoloji / Altyapı Seçimi
 • İş Süreçleri Analizi ve Formatlama

Kuysoft Danışmanlık Hizmeti Nasıl Verilir?
Kuysoft Bilişim olarak her geçen gün değişen bilgi teknolojileri ürünleri ve uygulamalarını takip ediyor, güncel eğitim yatırımları yapıyor ve test ortamlarında çözümleri test ederek müşterilerimize süreli ve sözleşmeli olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Aynı zamanda, iş gücünü daha verimli kullanmak ve uzmanlık alanlarına odaklanmayı amaçlayan bilişim sektörü üreticileri ile iş ortaklarının müşterilerine Analiz, Planlama, Optimizasyon, Kurulum/Entegrasyon ve Sorun Giderme hizmetleri sunuyoruz.

ŞİRKET DEVAMLILIĞI VE İŞ YAŞAM DÖNGÜSÜ İÇİN TEKNOLOJİ DANIŞMANLIĞI
IT Danışmanlık Hizmetleri, işletmelerin bilgi teknolojilerinin potansiyelini daha iyi anlamalarına ve kullanmalarına ve işletmelerin iş yaşam döngüsünün her aşamasında bilinçli kararlar almalarına olanak tanıyan yardım ve rehberlik sağlayarak işletmelerin rekabetçi bir avantaj geliştirmelerine yardımcı olur.
Teknolojik uzmanlığımız ve iş süreçlerindeki derinlemesine anlayışımız, iş hayatının her aşamasında işletmenin karşılaşacağı her karmaşık durumu çözmemize olanak tanır. Bu tür angajmanların ana hedefi ve beklenen sonucu işletme operasyonlarının optimizasyonu, daha iyi maliyet ve kaynak verimliliği.

Bu aşamalar:
Yeni Bir İşe Başlama
Geçiş, bu aşamada iş karar vermede hayati önem taşıyan kritik iş zekası ve güvenilir pazar analizi sağlar. Bu, işletme hedefleri ile bağlantılı olarak donanım ve yazılım ortamının profesyonel denetimini içerir.
İş Geliştirme
Ana hedefimiz, tamamen entegre iş otomasyonu ile optimum ve yüksek verimli operasyonel süreç oluşturmaktır. Bu, eski altyapıya entegrasyonu ve lojistik, ekipman takibi, maliyet stratejileri ve pazarlama yatırımları gibi diğer karmaşık işletme modüllerini ele almayı da içermektedir.
Devam Eden İşler
Danışmanlık hizmetlerimiz, işletmelerin çekirdek BT ​​süreçlerini devrederken şirketin temel yetkinliklerine ve birincil hedeflerine konsantre olmasını sağlamak için işletmelerin son derece uygun maliyetli dış kaynak kullanımı iş süreci yaratmalarına yardımcı olur. Danışmanlarımız, iş ihtiyaçlarınıza en uygun nişan modeli seçmenize yardımcı olur.

Kurumsal Danışmanlık İşlemleri

Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri İşletmenin çalışma süreçleriyle en iyi şekilde örtüşecek teknolojik altyapı ve bilgi teknolojileri gereksinimlerinin saptanması, beklenti ve gereksinimlere uygun çözümlerin tanımlanması, tanımlanan bu çözümler için donanım ve yazılım bileşenlerinin tedarik edilmesi, uygulama geliştirme ve sistemi devreye alma evrelerinin belirlenmesi ve tüm bu süreçlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunun denetlenmesine yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Kurumsal danışmanlık kapsamında sunduğumuz hizmetlerin süreçlerinden bazıları şunlardır;

* İşletmenin faaliyet alanları bazında incelenmesi, mevcut donanım ve yazılım envanterinin çıkarılarak, gereken bilişim yatırımlarının tespit edilmesi

* Yapılması gereken değişiklik ve yeniliklerin mevcut sistemlerin yapısına uyumlu olması

* Bilişim projelerine destek verecek ekiplerin kurularak, proje liderinin atanması ve proje yönetim eğitimlerinin verilmesi

* Sistemlerin herhangi bir nedenle kısmen veya tamamen çalışamaz duruma geleceği düşünülerek, verileri ve yazılımları güvence altına alacak planların yapılması

* Sistemler üzerinde bulunan işlerin; veri kaybı, virüs veya herhangi biri tarafından zarar verilmemesi için alınacak güvenlik önlemlerinin belirlenmesi

* Yazılımların lisanslarını kontrol edilmesi ve şirket yapısına uygun lisans politikaları geliştirilmesi

* Donanım ve yazılım konfigürasyonlarından beklenen performansın elde edilebilmesi ve performansın sürekliliği için yönetim politikalarının oluşturulması

* Sistemlerin güvenilirliğini ve uygulanabilirliğini yönetmek için düşük maliyet ile standartların oluşturulması

Optimizasyon Hizmetleri

Optimizasyon Hizmetleri, maksimum performans, tasarruf ve fayda elde etmek için kritik sistemlerinizi ve süreçlerinizi iyileştirmenize yardımcı olur.

En iyi uygulamalar ve kanıtlanmış yöntemlerle gerçekleştirilen süreç, altyapı ve uygulama iyileştirme hizmetlerinden oluşur. Kuysoft ekibi yeni yatırım maliyetlerinin kontrol altına alınması ve mevcut yatırımlardan elde edilen verimin arttırılması gibi konularda kuruluşunuza destek olmak için hazır.

Proje ve Kurulum Hizmetleri

Kuysoft Proje ve Kurulum Hizmetleri, yatırımlarınızdan maksimum performans elde etmenizi sağlar ve en üst seviyede yararlanmanıza yardımcı olur.

Mevcut veya yeni teknolojilerin kurumunuza adapte edilmesi, kavramsal tasarım, uyarlama, yükseltme veya geçiş gibi konularda kas ve beyin gücü desteğinden oluşur.

En iyi uygulamaları ve kanıtlanmış yöntemleri kullanan Kuysoft ekibi, altyapınız için en verimli, kısa sürede hayata geçen ve mükemmel sonuçlar üretir.

Kuysoft, sektörde 20 yılın üzerinde tecrübeye sahip danışmanları ile müşterilerinin iş ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretir. Sizi dinliyoruz: Öncelikle sizi dinliyoruz. Danışmanlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarını net olarak analiz edebilmek amacıyla yapılmak istenilen işi, bununla ilgili iş yükünü ve varılmak istenen noktayı detaylı olarak dinler ve inceler/sorgular. Marka Bağımsız çözümler üretiyoruz: Kuysoft BT tek bir markaya bağlı çalışmak yerine ürün ve çözümlerine inandığı tüm üreticiler ile çalışmaktadır. Bu sayede çözümlerini üretirken olası en iyi faydayı üretecek ürünleri özgürce seçer.

Ezbere çözümler önermiyoruz: Müşterilerimize hiçbir zaman paket çözümler önermiyoruz. Her müşterimizin işinin ve ihtiyaçlarının (aynı sektörde olsalar bile) farklılık gösterebileceğini biliyoruz. Bu nedenle her önerimiz ve projemiz müşterimize özeldir. Tercihlerinize saygılıyız: Projelendirme ve danışmanlık sürecinde müşterimizin tercihlerini göz önünde bulundurarak proje ve rapor hazırlıyoruz. Tercihlerinize ters düşen farklı düşüncelerimiz / önerilerimiz varsa bunları nedenleri ile birlikte paylaşıyoruz. Bilmeden Konuşmuyoruz: Bilmediğimiz konuları açıklıkla ifade edip bu konularda yardımcı olamayacağımızı baştan belirtiyoruz. Fırsatçı bir yaklaşım ile gördüğümüz her fırsatı değerlendirmeye çalışmıyoruz. Temel amacımız iyi bildiğimiz konuların dışına çıkmadan en iyi sonucu üretebilmek.

Uzmanlık konularımız şunlardır:
 • Sunucu Sistemleri
  • Blade sunucular
  • Rack sunucular
  • Bütünleşik Yapı
  • Tower sunucular
 • Veri Depolama (storage) Sistemleri
  • SAN Veri Depolama Sistemleri
  • Scale-Out NAS Depolama Sistemleri
  • Full Flash Depolama Sistemleri
  • Sanal Veri Depolama Sistemleri
 • Sanallaştırma
  • Sunucu Sanallaştırma
  • Masaüstü (desktop) Sanallaştırma
  • Uygulama Sanallaştırma
  • Ağ ve Güvenlik Sanallaştırma
  • Veri Depolama Sanallaştırma
 • Yedekleme Yazılım ve Donanım Çözümleri
 • İş Sürekliliği Çözümleri
 • Felaketten Kurtarma Çözümleri